Časté otázky

Nezávazná poptávka
Jaké máte dodací termíny?
Snažíme se o maximální flexibilitu a rychlost dodání. V případě textilu, který máme skladem, zakázky realizujeme během několika pracovních dní.
Jak k vám dodat textil pokud máme vlastní?
Po předchozí domluvě přivezte textil na naši provozovnu nebo nám na adresu provozovny pošlete balíček prostřednictvím České pošty, kurýrem, či jinou přepravní společností.
Jak mi doručíte zásilku?
Obvykle využíváme služeb České pošty a hotové zásilky posíláme na dobírku. Můžete si však Vaši zhotovenou zásilku vyzvednout po předchozí domluvě na naší provozovně a zaplatit v hotovosti při převzetí.
Můžu si dodat textil nebo je možné textil koupit přímo od vás?
S výběrem textilu vám rádi pomůžeme a pokusíme se maximálně splnit vaše požadavky. Vybírat můžete v našem partnerském e-shopu značky MALFINI. Pokud poptáváte specifický druh textilu, neváhejte nás kontaktovat. Spolupracujeme s řadou dodavatelů textilu, jejichž nabídka je velmi široká.

V případě, že si dodáte vlastní textil na potisk, požadujeme obvykle 1 ks textilu k provedení tiskové zkoušky. Ne všechny textilní materiály jsou pro potisk na digitální tiskárně vhodné.
Kolik kusů potisků/výšivek mohu objednat? Nabízíte množstevní slevy?
V poptávce nám uveďte počet kusů, abychom poptávané množství mohli zohlednit v cenové kalkulaci. Čím více kusů objednáte, tím větší slevu Vám budeme schopni nabídnout. Cenovou kalkulaci Vám sestavíme na základě Vaší poptávky, z tohoto důvodu nezapomeňte požadované množství vždy uvést. Realizujeme zakázky od 1ks.
Jak malý nápis umíte vyšít?
Obvykle doporučujeme ponechat velikost písmen alespoň 5mm na výšku, aby byla zachována dobrá čitelnost. Samozřejmě záleží i na druhu tkaniny, do které budeme vyšívat. Na základě individuální poptávky vám navrhneme minimální velikost pro zachování dobré čitelnosti.
Proč je jiná cena potisku na bílý textil a jiná při tisku na barevný textil?
Spotřeba barvy při tisku na barevný textil je vyšší vzhledem k tomu, že před samotným tiskem barvami je nutné plochu motivu nejprve pokrýt podkladovou bílou barvou.
Jak vám zaslat motiv?
Motiv nám můžete poslat emailem nebo přes služby typu úschovna, letecká pošta apod. Můžete se stavit po předchozí domluvě na naší provozovně a motiv nám dodat na USB disku.
Mám motiv zpracovaný v dostatečné kvalitě a odpovídajícím formátu?
Nejraději máme motivy v rozlišení 300dpi v některém z následujících formátů: *jpeg, *pdf, *png, *ai, *tiff, apod. Nevyžadujeme motivy v křivkách. Pokud máte motiv v jiném formátu, nebo třeba jen na papíře, určitě nám napište a pokusíme se motiv zpracovat. Za drobné grafické úpravy neúčtujeme žádný další poplatek.
Bude tisk na triku vypadat stejně jako předloha v grafickém programu?
Snažíme se maximálně respektovat barevnost dodaných motivů. Tiskneme v režimu CMYK (vzhledem k trichromatickému tisku barev (CMYK) a charakteru textilu nelze přesně dodržet barevnost dle PANTONE), a tak může dojít k mírnějším odchylkám v barevnosti, pokud motiv dodáte např. v RGB.
Kdy je vhodné zvolit výšivku?
Výšivky doporučujeme zejména na polokošile, ručníky, fleece, softshell a jiné nestandardní materiály. Jsme schopni aplikovat výšivky na celou řadu čepic včetně kulichů a kšiltovek. Zkušenosti máme i s vyšíváním na látkové klobouky, šály, mikiny, džíny apod. Rádi vám poradíme, pokud si nejste jisti.
Kdy je vhodné zvolit potisk?
Doporučujeme potisk na klasická bavlněná trika různých barev, klasikou je potisk hrudníku či zad. Tiskneme však i na rukávy a poradíme si s tiskem přes švy. Nejvhodnějším materiálem pro potisk je 100% bavlna, ale máme zkušenosti také s tiskem na jiné materiály. Pokud si dodáte vlastní textil, požadujeme obvykle kus materiálu k provedení tiskové zkoušky. Ne všechny materiály jsme schopni na digitální tiskárně potisknout. Rádi vám poradíme, zda je požadovaný materiál pro potisk vhodný.
Jak velký motiv umíte vytisknout?
Při tisku jsme limitováni velikostí tiskové palety, maximální velikost plochy motivu tak může být 35cm x 45cm.
Mohu potištěný textil ihned nosit?
Potištěný textil lze okamžitě nosit. Někdy však po tisku zůstává patrná stopa po aplikaci podstřikové kapaliny. Tyto skvrny zmizí po prvním vyprání a nejsou důvodem k reklamaci.

Digitální
potisk textilu

Více informací

Strojové
vyšívání

Více informací
Sledujte nás na sociálních sítích
Facebook Google+